1808Y5000332MXR
Mfr.Part #
1808Y5000332MXR
Description
CAP CER 3300PF 500V X7R 1808
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
3300pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
1808Y5000332MXR
Knowles Syfer 1808Y5000332MXR
FlexiCap™ 3300pF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000332MXR Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
1808Y5000332MXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm