1808Y5000332KCR
Mfr.Part #
1808Y5000332KCR
Description
CAP CER 3300PF 500V C0G/NP0 1808
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3300pF
Voltage - Rated :
500V
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
1808Y5000332KCR
Knowles Syfer 1808Y5000332KCR
FlexiCap™ 3300pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000332KCR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1808Y5000332KCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm