1808Y5000332FFT
Mfr.Part #
1808Y5000332FFT
Description
CAP CER 3300PF 500V C0G/NP0 1808
Tolerance :
±1%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
3300pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y5000332FFT
Knowles Syfer 1808Y5000332FFT
FlexiCap™ 3300pF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000332FFT Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
1808Y5000332FFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm