1808Y5000332FFR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y5000332FFR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 500V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Capacitance :
3300pF
Voltage - Rated :
500V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
FlexiCap™
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
1808Y5000332FFR
Knowles Syfer 1808Y5000332FFR
FlexiCap™ 3300pF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000332FFR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y5000332FFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm