1808Y5000332FCT
Mfr.Part #
1808Y5000332FCT
Description
CAP CER 3300PF 500V C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±1%
Capacitance :
3300pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y5000332FCT
Knowles Syfer 1808Y5000332FCT
FlexiCap™ 3300pF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000332FCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y5000332FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm