1808Y5000331KXT
Mfr.Part #
1808Y5000331KXT
Description
CAP CER 330PF 500V X7R 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
330pF
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
1808Y5000331KXT
Knowles Syfer 1808Y5000331KXT
FlexiCap™ 330pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000331KXT Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
1808Y5000331KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm