1808Y5000331KFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y5000331KFT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 330PF 500V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
FlexiCap™
Voltage - Rated :
500V
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
330pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
1808Y5000331KFT
Knowles Syfer 1808Y5000331KFT
FlexiCap™ 330pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000331KFT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y5000331KFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm