1808Y5000331JFT
Mfr.Part #
1808Y5000331JFT
Description
CAP CER 330PF 500V C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Tolerance :
±5%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
330pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
1808Y5000331JFT
Knowles Syfer 1808Y5000331JFT
FlexiCap™ 330pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000331JFT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
1808Y5000331JFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm