1808Y5000330JFR
Mfr.Part #
1808Y5000330JFR
Description
CAP CER 33PF 500V C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
33pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
1808Y5000330JFR
Knowles Syfer 1808Y5000330JFR
FlexiCap™ 33pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000330JFR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y5000330JFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm