1808Y5000330JCR
Mfr.Part #
1808Y5000330JCR
Description
CAP CER 33PF 500V C0G/NP0 1808
Capacitance :
33pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y5000330JCR
Knowles Syfer 1808Y5000330JCR
FlexiCap™ 33pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000330JCR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
1808Y5000330JCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm