1808Y5000330GFT
Mfr.Part #
1808Y5000330GFT
Description
CAP CER 33PF 500V C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±2%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
33pF
Datasheets
1808Y5000330GFT
Knowles Syfer 1808Y5000330GFT
FlexiCap™ 33pF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000330GFT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
1808Y5000330GFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm