1808Y5000272MDT
Mfr.Part #
1808Y5000272MDT
Description
CAP CER 2700PF 500V X7R 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
2700pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Tolerance :
±20%
Datasheets
1808Y5000272MDT
Knowles Syfer 1808Y5000272MDT
FlexiCap™ 2700pF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000272MDT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y5000272MDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm