1808Y5000272KFR
Mfr.Part #
1808Y5000272KFR
Description
CAP CER 2700PF 500V C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
2700pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
1808Y5000272KFR
Knowles Syfer 1808Y5000272KFR
FlexiCap™ 2700pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000272KFR Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
1808Y5000272KFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm