1808Y5000222MXR
Mfr.Part #
1808Y5000222MXR
Description
CAP CER 2200PF 500V X7R 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2200pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
500V
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
1808Y5000222MXR
Knowles Syfer 1808Y5000222MXR
FlexiCap™ 2200pF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000222MXR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y5000222MXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm