1808Y5000222MDR
Mfr.Part #
1808Y5000222MDR
Description
CAP CER 2200PF 500V X7R 1808
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±20%
Capacitance :
2200pF
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y5000222MDR
Knowles Syfer 1808Y5000222MDR
FlexiCap™ 2200pF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000222MDR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
1808Y5000222MDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm