1808Y5000222KDR
Mfr.Part #
1808Y5000222KDR
Description
CAP CER 2200PF 500V X7R 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
2200pF
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y5000222KDR
Knowles Syfer 1808Y5000222KDR
FlexiCap™ 2200pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000222KDR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y5000222KDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm