1808Y5000220JCT
Mfr.Part #
1808Y5000220JCT
Description
CAP CER 22PF 500V C0G/NP0 1808
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
22pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y5000220JCT
Knowles Syfer 1808Y5000220JCT
FlexiCap™ 22pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000220JCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y5000220JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm