1808Y5000220GFR
Mfr.Part #
1808Y5000220GFR
Description
CAP CER 22PF 500V C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
22pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Datasheets
1808Y5000220GFR
Knowles Syfer 1808Y5000220GFR
FlexiCap™ 22pF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000220GFR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
1808Y5000220GFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm