1808Y5000182MXR
Mfr.Part #
1808Y5000182MXR
Description
CAP CER 1800PF 500V X7R 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
500V
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
1800pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±20%
Datasheets
1808Y5000182MXR
Knowles Syfer 1808Y5000182MXR
FlexiCap™ 1800pF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000182MXR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y5000182MXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm