1808Y5000181MDT
Mfr.Part #
1808Y5000181MDT
Description
CAP CER 180PF 500V X7R 1808
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
180pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
1808Y5000181MDT
Knowles Syfer 1808Y5000181MDT
FlexiCap™ 180pF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000181MDT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
1808Y5000181MDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm