1808Y5000181JXT
Mfr.Part #
1808Y5000181JXT
Description
CAP CER 180PF 500V X7R 1808
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
180pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y5000181JXT
Knowles Syfer 1808Y5000181JXT
FlexiCap™ 180pF 500V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000181JXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
1808Y5000181JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm