1808Y5000181FCT
Mfr.Part #
1808Y5000181FCT
Description
CAP CER 180PF 500V C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±1%
Capacitance :
180pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y5000181FCT
Knowles Syfer 1808Y5000181FCT
FlexiCap™ 180pF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000181FCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y5000181FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm