1808Y5000153JDT
Mfr.Part #
1808Y5000153JDT
Description
CAP CER 0.015UF 500V X7R 1808
Tolerance :
±5%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.015µF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
1808Y5000153JDT
Knowles Syfer 1808Y5000153JDT
FlexiCap™ 0.015μF 500V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000153JDT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y5000153JDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm