1808Y5000152MXT
Mfr.Part #
1808Y5000152MXT
Description
CAP CER 1500PF 500V X7R 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
1500pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Datasheets
1808Y5000152MXT
Knowles Syfer 1808Y5000152MXT
FlexiCap™ 1500pF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000152MXT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y5000152MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm