1808Y5000152JCT
Mfr.Part #
1808Y5000152JCT
Description
CAP CER 1500PF 500V C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±5%
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
1500pF
Datasheets
1808Y5000152JCT
Knowles Syfer 1808Y5000152JCT
FlexiCap™ 1500pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000152JCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y5000152JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm