1808Y5000152FCT
Mfr.Part #
1808Y5000152FCT
Description
CAP CER 1500PF 500V C0G/NP0 1808
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
1500pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
500V
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
1808Y5000152FCT
Knowles Syfer 1808Y5000152FCT
FlexiCap™ 1500pF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000152FCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1808Y5000152FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm