1808Y5000151MDT
Mfr.Part #
1808Y5000151MDT
Description
CAP CER 150PF 500V X7R 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Capacitance :
150pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
1808Y5000151MDT
Knowles Syfer 1808Y5000151MDT
FlexiCap™ 150pF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000151MDT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R.
1808Y5000151MDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm