1808Y5000151KDT
Mfr.Part #
1808Y5000151KDT
Description
CAP CER 150PF 500V X7R 1808
Capacitance :
150pF
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
1808Y5000151KDT
Knowles Syfer 1808Y5000151KDT
FlexiCap™ 150pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000151KDT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y5000151KDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm