1808Y5000122JFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y5000122JFT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1200PF 500V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
1200pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
FlexiCap™
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±5%
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
1808Y5000122JFT
Knowles Syfer 1808Y5000122JFT
FlexiCap™ 1200pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000122JFT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y5000122JFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm