1808Y5000120KCT
Mfr.Part #
1808Y5000120KCT
Description
CAP CER 12PF 500V C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
12pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
1808Y5000120KCT
Knowles Syfer 1808Y5000120KCT
FlexiCap™ 12pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000120KCT Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
1808Y5000120KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm