1808Y5000104MDR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y5000104MDR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 500V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
500V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Series :
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
0.1μF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y5000104MDR
Knowles Syfer 1808Y5000104MDR
FlexiCap™ 0.1μF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000104MDR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y5000104MDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm