1808Y5000102KCR
Mfr.Part #
1808Y5000102KCR
Description
CAP CER 1000PF 500V C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
1000pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
Datasheets
1808Y5000102KCR
Knowles Syfer 1808Y5000102KCR
FlexiCap™ 1000pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000102KCR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y5000102KCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm