1808Y5000102JFT
Mfr.Part #
1808Y5000102JFT
Description
CAP CER 1000PF 500V C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
1000pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Datasheets
1808Y5000102JFT
Knowles Syfer 1808Y5000102JFT
FlexiCap™ 1000pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000102JFT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y5000102JFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm