1808Y5000102GCT
Mfr.Part #
1808Y5000102GCT
Description
CAP CER 1000PF 500V C0G/NP0 1808
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
500V
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
1000pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y5000102GCT
Knowles Syfer 1808Y5000102GCT
FlexiCap™ 1000pF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000102GCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y5000102GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm