1808Y5000101FFT
Mfr.Part #
1808Y5000101FFT
Description
CAP CER 100PF 500V C0G/NP0 1808
Tolerance :
±1%
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
100pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
1808Y5000101FFT
Knowles Syfer 1808Y5000101FFT
FlexiCap™ 100pF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000101FFT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y5000101FFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm