1808Y4K08P20BCT
Mfr.Part #
1808Y4K08P20BCT
Description
CAP CER 8.2PF 4KV C0G/NP0 1808
Capacitance :
8.2pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±0.1pF
Datasheets
1808Y4K08P20BCT
Knowles Syfer 1808Y4K08P20BCT
FlexiCap™ 8.2pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y4K08P20BCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y4K08P20BCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm