1808Y4K06P80DCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y4K06P80DCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6.8PF 4KV C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±0.5pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Feature :
Soft Termination
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Voltage - Rated :
4000V 4kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
6.8pF
Datasheets
1808Y4K06P80DCR
Knowles Syfer 1808Y4K06P80DCR
FlexiCap™ 6.8pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y4K06P80DCR Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
1808Y4K06P80DCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm