1808Y4K05P60DCT
Mfr.Part #
1808Y4K05P60DCT
Description
CAP CER 5.6PF 4KV C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Capacitance :
5.6pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5pF
Datasheets
1808Y4K05P60DCT
Knowles Syfer 1808Y4K05P60DCT
FlexiCap™ 5.6pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y4K05P60DCT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y4K05P60DCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm