1808Y4K04P70DCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y4K04P70DCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4.7PF 4KV C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
4.7pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Series :
FlexiCap™
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Feature :
Soft Termination
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
1808Y4K04P70DCT
Knowles Syfer 1808Y4K04P70DCT
FlexiCap™ 4.7pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y4K04P70DCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
1808Y4K04P70DCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm