1808Y4K04P70BCR
Mfr.Part #
1808Y4K04P70BCR
Description
CAP CER 4.7PF 4KV C0G/NP0 1808
Capacitance :
4.7pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±0.1pF
Datasheets
1808Y4K04P70BCR
Knowles Syfer 1808Y4K04P70BCR
FlexiCap™ 4.7pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y4K04P70BCR Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
1808Y4K04P70BCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm