1808Y4K00820JCT
Mfr.Part #
1808Y4K00820JCT
Description
CAP CER 82PF 4KV C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
82pF
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y4K00820JCT
Knowles Syfer 1808Y4K00820JCT
FlexiCap™ 82pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y4K00820JCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
1808Y4K00820JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm