1808Y4K00680GCR
Mfr.Part #
1808Y4K00680GCR
Description
CAP CER 68PF 4KV C0G/NP0 1808
Capacitance :
68pF
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
1808Y4K00680GCR
Knowles Syfer 1808Y4K00680GCR
FlexiCap™ 68pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y4K00680GCR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y4K00680GCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm