1808Y4K00561KXR
Mfr.Part #
1808Y4K00561KXR
Description
CAP CER 560PF 4KV X7R 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
560pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y4K00561KXR
Knowles Syfer 1808Y4K00561KXR
FlexiCap™ 560pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y4K00561KXR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y4K00561KXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm