1808Y4K00470JCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y4K00470JCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 47PF 4KV C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Series :
FlexiCap™
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
47pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±5%
Datasheets
1808Y4K00470JCR
Knowles Syfer 1808Y4K00470JCR
FlexiCap™ 47pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y4K00470JCR Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
1808Y4K00470JCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm