1808Y4K00331KXR
Mfr.Part #
1808Y4K00331KXR
Description
CAP CER 330PF 4KV X7R 1808
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
330pF
Datasheets
1808Y4K00331KXR
Knowles Syfer 1808Y4K00331KXR
FlexiCap™ 330pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y4K00331KXR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
1808Y4K00331KXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm