1808Y4K00330KCR
Mfr.Part #
1808Y4K00330KCR
Description
CAP CER 33PF 4KV C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Capacitance :
33pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y4K00330KCR
Knowles Syfer 1808Y4K00330KCR
FlexiCap™ 33pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y4K00330KCR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
1808Y4K00330KCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm