1808Y4K00330JCT
Mfr.Part #
1808Y4K00330JCT
Description
CAP CER 33PF 4KV C0G/NP0 1808
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
33pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y4K00330JCT
Knowles Syfer 1808Y4K00330JCT
FlexiCap™ 33pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y4K00330JCT Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
1808Y4K00330JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm