1808Y4K00270KCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y4K00270KCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 27PF 4KV C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
27pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Soft Termination
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
FlexiCap™
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Datasheets
1808Y4K00270KCT
Knowles Syfer 1808Y4K00270KCT
FlexiCap™ 27pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y4K00270KCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y4K00270KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm