1808Y4K00150FCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y4K00150FCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 15PF 4KV C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Capacitance :
15pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±1%
Series :
FlexiCap™
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
1808Y4K00150FCT
Knowles Syfer 1808Y4K00150FCT
FlexiCap™ 15pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y4K00150FCT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y4K00150FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm