1808Y4K00121JXT
Mfr.Part #
1808Y4K00121JXT
Description
CAP CER 120PF 4KV X7R 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
120pF
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Datasheets
1808Y4K00121JXT
Knowles Syfer 1808Y4K00121JXT
FlexiCap™ 120pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y4K00121JXT Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
1808Y4K00121JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm